W polu w gminie Wilczyce znaleźli pozostałości czołgu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

W polu w gminie Wilczyce znaleźli pozostałości czołgu [zdjęcia]

0

Lufę od radzieckiego czołgu z czasów II wojny światowej odkopali w jednej z wiosek w gminie Wilczyce członkowie stowarzyszenie „Pamięć”. Znaleziska by nie było, gdyby nie szczęśliwy traf i czujność osoby, która dostrzegła wystającą z ziemi rurę. 

Grzegorz Chmiel, jeden z członków stowarzyszenia, przejeżdżając kilka dni temu przez gminę Wilczyce, zauważył wystającą z ziemi, obok niedawno rozciągniętej siatki ogrodzeniowej rurę. Zaintrygowany, zatrzymał się przy niej. Oględziny wskazywały, że może to być lufa działa.

Eksploratorzy dotarli do właściciela gruntów i uzyskali zgodę na przeprowadzenie prac. W minioną niedzielę w jego obecności wydobyli znalezisko z ziemi.

Naszą wyobraźnię pobudzała opowieść właściciela, że na końcu jest blacha. Domyślaliśmy się, co to może być. Dotarliśmy do drugiego końca. Rzeczywiście, okazało się, że na końcu lufy było coś, co przypominało na pierwszy rzut oka blachę. Po wydobyciu wszystkiego i wstępnym oczyszczeniu rozwiązaliśmy zagadkę – relacjonuje Łukasz Mucha, prezes stowarzyszenia „Pamięć”.

Więcej na temat znaleziska w najbliższym papierowym wydaniu „TN”.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.