W Przepiórowie otwarto Dom Pomocy Społecznej. Powstał w sąsiedztwie dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

W Przepiórowie otwarto Dom Pomocy Społecznej. Powstał w sąsiedztwie dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego [zdjęcia]

0
1 z 8

W Przepiórowie w gminie Iwaniska uroczyście otwarto dziś nowo wybudowany Dom Pomocy Społecznej. To jeden z najnowocześniejszych tego rodzaju obiektów w regionie.

Budynek jest wyjątkowo malowniczo usytuowany, na skraju parku otaczającego dawny dworek bohatera powstania listopadowego, generała Ignacego Prądzyńskiego. Jest piętrowy, częściowo podpiwniczony. Jak zaznaczył podczas ceremonii jego oficjalnego otwarcia burmistrz Iwanisk Marek Staniek, w środku jest 25 dwuosobowych pokoi z łazienkami. Z każdego z nich można wyjść na balkon lub taras. W obiekcie jest kuchnia z pełnym wyposażeniem, zaplecze dla personelu oraz zaplecze techniczne. Na pierwsze piętro można wjechać windą, a korytarze przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek posiada salę do ćwiczeń i rehabilitacji, wyposażoną w bieżnię oraz różne urządzenia gimnastyczne, kaplicę oraz dwie świetlice, gdzie prowadzić można terapię, albo zajęcia dla pensjonariuszy. Pomyślano również o pokoju dla odwiedzających, a ponadto zagospodarowano otoczenie DPS. Obok budynku zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne, dzięki którym możliwe będzie obniżenie kosztów funkcjonowania placówki.

W uroczystym otwarciu Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie uczestniczyli m.in. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który dokonał jego poświęcenia, poseł Krzysztof Lipiec, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Marcin Bęben oraz szefowa Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim, Ewa Kopolovets.

Jak poinformowała Wiesława Słowik, sekretarz miasta i gminy Iwaniska, koszt wykonania stanu surowego obiektu wyniósł nieco ponad 1,6 mln złotych, a jego wykończenie i doposażenie kosztowało przeszło 5,8 mln zł. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 7 502 000 zł.

Fot. R. Staszewski

1 z 8

Zostaw odpowiedź