reklama
W Rozalinie koło Nowej Dęby trwa festiwal "Wędrowiec" - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

W Rozalinie koło Nowej Dęby trwa festiwal „Wędrowiec”

0

W sobotę 29 sierpnia, o godzinie 10, w Rozalinie koło Nowej Dęby wystartuje „Wędrowiec” – festiwal o wędrowaniu, czyli dwa dni wypełnione wędrówką, podróżą i byciem w drodze.  Jak napisali jego organizatorzy, impreza jest miejscem spotkań i celebrowania kontaktu – autentycznym, niekomercyjnym, tryskającym energią. Partnerem festiwalu jest Podkarpackie – przestrzeń otwarta.

W ramach trwającego dwa dni festiwalu odbędzie się szereg imprez. Będzie przegląd piosenki wędrownej wraz z konkursem, przegląd i konkurs filmów drogi, warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, taneczne i teatralne, slajdowisko, spotkania z literatami i biesiady artystyczne.

Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program muzyczny. W Rozalinie zagrają: Ragnar Olafsson z Islandii, mieszkająca w Peru Alena, zespoły IKSY i SąStąd, a także Ania Sama, Asia Nawojska, Maciej Lipina i Kathia.

– Zagości u nas również projekt „Podróżowanie dla zwykłych ludzi”, którego twórcami są Aga i Piotrek Szabliccy. Projekt kierują do osób dorosłych, które mają już tzw. zwykłe życie i chcą rozwijać swoją pasję podróżniczą – zachęcają organizatorzy festiwalu.

Podczas II edycji „Wędrowca” będzie miała miejsce premiera filmu „Płaje”, muzyczno – plastycznej podróży przez Karpaty Wschodnie.

Festiwalowi towarzyszyć będzie również II Zlot Pasjonatów Pojazdów Napędzanych Silnikami z Dezametu (niedziela, w godz. 10.00 – 18.00).

Imprezy festiwalowe, zarówno w sobotę, 29 sierpnia, jak i w niedzielę, 30 sierpnia, trwać będą od godz. 10 do godz. 23.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.