reklama
W Rytwianach odbył się pogrzeb Ewy Radziwiłł, żony księcia Macieja Radziwiłła [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

W Rytwianach odbył się pogrzeb Ewy Radziwiłł, żony księcia Macieja Radziwiłła [zdjęcia]

0
1 z 4

W pokamedulskiej Pustelni Złotego Lasu odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe Ewy Radziwiłł, zmarłej w wieku 84 lat wdowy po księciu Macieju Radziwille i synowej księcia Artura Radziwiłła, ostatniego przedwojennego właściciela Rytwian.

Dawny klasztor kamedułów jest rodową nekropolią Radziwiłłów. W jego kryptach spoczywają m.in. wspomniany książę Artur, który poległ śmiercią bohatera pod Ołtarzewem, w czasie walk nad Bzurą jesienią 1939 roku. Jego szczątki ekshumowane ze zbiorowej mogiły przeniesiono do Pustelni Złotego Lasu. W 2009 roku na przyklasztornym cmentarzu pochowany został syn Artura, książę Maciej Radziwiłł, który dawny erem kamedułów darzył ogromnym sentymentem. Jako dziecko był ministrantem w tutejszym kościele, a po latach wspomagał dzieło odbudowy zabytkowego kompleksu. Dziś, obok księcia Macieja spoczęła jego żona, Ewa.

Mszy pogrzebowej przewodniczył kustosz pustelni ks. Kan. Wiesław Kowalewski. Uczestniczyli w niej liczni członkowie rodziny Radziwiłłów. Zmarłą matkę pożegnał m.in. Artur Maciej Radziwiłł, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i jednocześnie Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych.

Fot. arch.

1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.