reklama
W Rytwianach otworzyło podwoje Muzeum Serialu "Czarne Chmury" - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

W Rytwianach otworzyło podwoje Muzeum Serialu „Czarne Chmury”

0

W pokamedulskiej Pustelni Złotego Lasu rozpoczął się Benefis serialu „Czarne Chmury”. Dokładnie 40 lat temu w plenerach klasztoru powstały zdjęcia do dwóch odcinków tej niezwykle popularnej produkcji.

Z okazji jubileuszu do Rytwian przyjechali członkowie ekipy filmowej, która pracowała tu w 1974 roku. Dziś w budynku świątyni otwarto Muzeum Serialu „Czarne Chmury”. Obejrzeć w nim można wiele pamiątek z planu. Wśród artystów, którzy przecięli symboliczną wstęgę, inaugurując tym samym działalność muzeum byli m.in. Leonard Pietraszak, Elżbieta Starostecka, Stefan Schmidt i Maciej Rayzacher – czyli serialowy kapitan Knothe, który na filmie ginie podczas pojedynku z rotmistrzem Zarembą. Scena jego śmierci kręcona była właśnie w Rytwianach.
Wieczorem na terenie ogrodów klasztornych aktorzy posadzili aleję gwiazd „Czarnych Chmur”. Każde drzewo opatrzone jest tabliczką z imieniem i nazwiskiem konkretnego członka serialowej ekipy.
Jutro główne uroczystości jubileuszowe rozpocznie o godz. 10.30 Msza św. plenerowa w intencji zmarłych aktorów i twórców serialu. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie  Wielki Koncert pod hasłem „Powspominajmy”, który rozpocznie się o godz. 12.

obszerna relacja z Benefisu w najbliższym numerze TN

Uroczyste otwarcie Muzeum Serialu "Czarne chmury". Od lewej: Maciej Rayzacher, Elżbieta Starostecka i Leonard Pietraszak. (Fot. R. Staszewski)

Uroczyste otwarcie Muzeum Serialu „Czarne chmury”. Od lewej: Maciej Rayzacher, Elżbieta Starostecka i Leonard Pietraszak. (Fot. R. Staszewski)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.