reklama
W Samborcu będzie nowy most - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

W Samborcu będzie nowy most

0

Podpisana została umowa na rozbiórkę starego i budowę nowego mostu w Samborcu w ciągu drogi krajowej nr 79. Inwestycja będzie kosztowała około 3,2 mln zł.

Roboty rozbiórkowe rozpoczną się po spełnieniu warunków związanych z przekazaniem placu budowy i uzgodnieniem projektu zmian organizacji ruchu.

Nowy most przez rzekę Gorzyczankę będzie miał blisko 17 metrów długości i około 12 metrów szerokości, jezdnię o szerokości 7 metrów z dodatkowymi opaskami bitumicznymi. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony zostanie na palach wielkośrednicowych.

Roboty rozpoczną się od rozbiórki połowy konstrukcji obecnego obiektu i wybudowania w tym miejscu połowy nowego mostu. Następnie wykonawca dokona rozbiórki drugiej połowy mostu i zbuduje w tym miejscu nową konstrukcję. Prace odbywać się będą pod ruchem. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace potrwają około siedmiu miesięcy.

zdjęcie ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.