W Samborcu powstało studio fotograficzne - Tygodnik Nadwiślański

W Samborcu powstało studio fotograficzne

7

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa i obostrzeniami wpływa na wiele branż, także fotograficzną. Między innymi z tego powodu fotograf Roman Śmiechowski stworzył w Samborcu (w powiecie sandomierskim)  studio fotograficzne.

Branża weselna mocno ucierpiała z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Problemy dotykają nie tylko właścicieli lokali weselnych, ale także zespoły muzyczne, dekoratorów, itp. Skutki braku imprez weselnych mocno odczuwają także ludzie żyjący z fotografii. Między innymi dlatego fotograf Roman Śmiechowski postanowił otworzyć studio fotograficzne i poszerzyć swoją ofertę.

Aktualna sytuacja zmusiła mnie, by wyjść jej naprzeciw i zrobić coś, dzięki czemu będę mniej odczuwać jej skutki. Nie wiadomo jak to wszystko potoczy się dalej, dlatego stwierdziłem, że otworzę studio fotograficzne, które pozwoli mi zdobyć nowych klientów – mówi fotograf, którego zdjęcia mogliście oglądać na łamach Tygodnika Nadwiślańskiego przy okazji modowych świąteczno-noworocznych publikacji. – Skoro nie mogę zarabiać fotografując śluby i inne imprezy okolicznościowe, to postanowiłem stworzyć ofertę, którą będę mógł realizować pomimo obostrzeń. Proponuję sesje tematyczne, dziecięce, biznesowe, fotografię produktu, reklamową i wiele innych. Można u mnie również zrobić zdjęcia do dokumentów. Wykonam odbitki, a także fotoobrazy, fotoksiążki oraz renowację starych fotografii. 

Studio mieści się w budynku przylegającym do Urzędu Gminy. – Bardzo zależało mi na tym, by lokalizacja studia była w miejscu, gdzie dużo się dzieje. Wokół jest wiele instytucji, firm, codziennie sporo ludzi się tędy przewija – mówi fotograf.

Udostępnij

7 komentarzy

  1. Można się teraz zając fotografią rozwodową. Temat rzeka: fruwające talerze, kłótnie w rodzinie, alkoholizm, rozprawy sądowe… i na koniec szczęśliwie rozwiedziona para :-).

  2. Fotografia ślubna to w tym czasie bardzo ciezka branza. Ludzie zajmujacy sie fotografia ślubna rzadko decydują się na swoje studia fotograficzne. Zycze sukcesów w fotografii do dokumentów oraz innych sesjach studyjnych.

  3. Roman jest spoko fotograf i podziwiam go że w tak ciężkim czasie zdecydował się na taka inwestycję. Nasza branża “leży i kwiczy” i nie wiadomo co przyniesie najbliższy czas.
    Życzę mu sukcesów i zdrowia 🙂

  4. Niestety jest teraz za dużo pstrykaczy, którym się wydaje, że potrafią fotografować bo mają smartfona z aparatem fotograficznym w środku. Tego pana akurat nie znam i nie wiem co sobą reprezentuje w dziedzinie fotografii, to jego osoby to nie dotyczy.