W sandomierskim szpitalu brakuje miejsc dla chorych na COVID-19 - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

W sandomierskim szpitalu brakuje miejsc dla chorych na COVID-19

1

W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu nie ma już wolnych łóżek dla chorych na COVID-19. Pacjentów trzeba kierować do innych placówek.

W poniedziałek, 15 marca w sandomierskim szpitalu zajęte były już wszystkie łóżka covidowe na oddziale buforowym. Jest ich 30. Nie ma również wolnych miejsc na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, przeznaczonych dla  chorych na COVID-19. Wyznaczono ich sześć.

W związku z taką sytuacją podjęta została decyzja, że pacjenci zakażeni koronawirusem będą kierowani do innych szpitali, które dysponują łóżkami covidowymi. Znajdują się one w Opatowie, Starachowicach i Kielcach. W stolicy województwa utworzony został szpital tymczasowy – mówi starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Marcin Piwnik podkreślił, że w ubiegłym tygodniu w szpitalu w Sandomierzu zajętych było 400 z blisko 470 wszystkich łóżek. – Szpital musi leczyć również inne schorzenia, nie tylko COVID-19 – dodał starosta.

W poniedziałek, 15 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 19 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie sandomierskim.

Udostępnij

1 komentarz