W Stalowej Woli powstanie kolejna galeria handlowa! Wybudują ją tarnobrzescy przedsiębiorcy

0

Tuż przed terminem „odpalenia” w Stalowej Woli najnowszej i największej w regionie Galerii VIVO!, do opinii publicznej wyciekły wizualizacje… kolejnej galerii, którą w tym samym mieście, przy ul. Okulickiego, na miejscu dotychczasowego dworca autobusowego PKS, wybuduje małżeństwo tarnobrzeskich przedsiębiorców, Iwona i Dariusz Kołkowie. 

galeriaNowa galeria istnieje na razie w komputerach projektantów z rzeszowskiej pracowni MWM Architekci, która opracowuje koncepcję, projekt budowlany i projekt przetargowy przyszłej galerii. Ta spółka zajmująca się projektowaniem przede wszystkim obiektów kubaturowych, ma na swoim „sumieniu” szereg zrealizowanych i pozostających w fazie projektów koncepcyjnych galerii handlowych w Rzeszowie i innych miastach Podkarpacia oraz m.in. w Lublinie, słynną kolistą kładkę dla pieszych w Rzeszowie, park handlowy w Tarnobrzegu.

galeria2

Pełny projekt nowej stalowowolskiej galerii ma być gotowy w 2016 roku. Jeśli powstanie i zostanie przyjęty, możliwe jest uzyskanie już w przyszłym roku pozwolenia budowlanego i wybudowanie galerii w czasie kolejnych 20-24 miesięcy. Jak zastrzegają się jej twórcy, ostateczny kształt obiektu może odbiegać od zaprezentowanych wizualizacji, bowiem inwestorzy nieustannie „szlifują” ostateczną koncepcję funkcjonalną galerii. Ma ona połączyć dwie ważne funkcje: komercyjną handlowo-usługowo-rozrywkową, oraz obecną funkcję komunikacyjną. Ta druga wiązać się ma z zachowaniem – co zagwarantowano w umowie z PKS Stalowa Wola, które sprzedało inwestorom z Tarnobrzega teren dworca za kwotę ponad 5 milionów złotych – przez okres 50 lat funkcji dworcowej (m.in. kasy biletowe i obsługa podróżnych, poczekalnia, 7 stanowisk postojowych dla autobusów i 2 autobusowe stanowiska przejazdowe) obiektu oraz z utworzeniem w jego obrębie kilkuset (może nawet… tysiąca) miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Mają one znaleźć się na dwupoziomowym parkingu na dachu galerii. (r)

Więcej w papierowym wydaniu TN

galeria3

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.