W Stalowej Woli testowali 12-metrowy eko-autobus [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

W Stalowej Woli testowali 12-metrowy eko-autobus [zdjęcia]

1

Przez 10 dni pasażerowie komunikacji miejskiej w Stalowej Woli mieli niebywałą okazję podróżować 12-metrowym autobusem elektrycznym marki Solaris. W ramach uzyskanego dofinansowania do 2023 roku planowana jest dostawa kolejnych 5 eko-autobusów.

Elektryczny solaris do Stalowej Woli przyjechał z Przemyśla, gdzie również był testowany. Nowoczesny i niemały gabarytowo elektryk przemierzał trasy miejskie i podmiejskie Hutniczego Grodu wraz z pasażerami komunikacji miejskiej od 10 do 20 listopada.

Testy miały na celu poznanie pojazdu od strony praktycznej, a także przetestowanie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w autobusach. W innowacyjnych solarisach zainstalowane są baterie o dużych pojemnościach, układy ogrzewania oparte o pompy ciepła czy takie nowinki, jak kamery zamiast typowych lusterek bocznych.

Zobacz także: 
– Dzieci dziękują żołnierzom z Niska za służbę na granicy z Białorusią [zdjęcia]

Miejski przewoźnik planuje, by ekologiczne solarisy całkowicie wyparły z taboru autobusy spalinowe, co umożliwi dofinansowanie, jakie miasto otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Zielony Transport Publiczny.

Jeden komentarz

  1. „nowinki, jak kamery zamiast typowych lusterek bocznych.”
    A jak prundu zabraknie, będzie usterka to co kierowca byndzie widział?

Zostaw odpowiedź