W Szydłowie otwarto posterunek policji - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

W Szydłowie otwarto posterunek policji

3
1 z 4

8 kwietnia w nowo otwartym Posterunku Policji w Szydłowie rozpoczęło służbę 8 funkcjonariuszy. Placówka została reaktywowana po 10-letniej przerwie.

Uroczystość otwarcia posterunku odbyła się w obecności m.in. zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach insp. Agaty Malasińskiej-Nagórny, komendanta powiatowego policji w Staszowie mł. insp. Grzegorza Majsaka, wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anny Krupki, starosty staszowskiego Józefa Żółciaka i burmistrza Szydłowa Andrzeja Tuza.

Insp. Agata Malasińska-Nagórny zwróciła uwagę na to, że obecność na terenie gminy policjantów pozwoli kontynuować budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Komendant podziękowała władzom miasta i gminy Szydłów, a także lokalnej społeczności za zaangażowanie w proces przywrócenia posterunku w mieście. Następnie przekazała symboliczne klucze do budynku nowemu kierownikowi Posterunku Policji w Szydłowie, asp. szt. Tomaszowi Bilskiemu.

Siedziba policji w Szydłowie mieści się przy ulicy Towarowej 5. Ma blisko 140 mkw. powierzchni zabudowanej, w tym 88 mkw. Użytkowej. Posterunek posiada również dwa garaże, poczekalnię, pokój przyjęć interesanta, pokoje biurowe, pomieszczenie gospodarcze, a także szatnię. Przebudowa i adaptacja obiektu przy ulicy Targowej została rozpoczęta w 2021 roku w ramach Programu Modernizacji Policji. Koszt inwestycji to ponad 1 426 000 zł.

Nowy posterunek poświęcił kapelan staszowskiej policji, ks. Wiesław Kowalewski.

Fot. arch. policji

1 z 4

3 komentarze