reklama
W Tarnobrzegu grasuje oszust! - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

W Tarnobrzegu grasuje oszust!

0

Tarnobrzescy policjanci ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta”. Wczoraj dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenia od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Oszust przedstawiając się za fałszywego  policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji próbował wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy. 


Wczoraj około godziny 15. telefon od młodej kobiety odebrała mieszkanka ul. Mickiewicza. Oszustka zwracając się do kobiety „ciociu” prosiła o pożyczenie 70 tysięcy złotych. Rozmowę kobiet przerwał mężczyzna przedstawiający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pieniądze od ofiary miały być wykorzystane na pokrycie szkód po wypadku drogowym. Fałszywy policjant podawał wymyślone nazwisko  i numer odznaki.

Przed godziną 17. podobny telefon odebrała mieszkanka ul. Dąbrowskiej. Oszuści prosili o również o pomoc finansową znacznej wysokości. Obie kobiety zorientowały się, że mają do czynienia z oszustwem i żadnych pieniędzy nie przekazywały.

Co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów?

Weryfikujmy informacje telefoniczne z członkami rodzin
O każdym podejrzanym przypadku informujmy policję, dzwoniąc na numer 997.
W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Źródło: Policja Tarnobrzeg

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.