W weekend 27 Tarnobrzeski Wiosenny Turniej Tańca Towarzyskiego

0

W końcu mamy wiosnę. A jak wiosna, to razem z nią szykuje się kolejne Tarnobrzeskie święto tańca. Już w najbliższy weekend zapraszamy na kolejny 27 Tarnobrzeski Wiosenny Turniej Tańca Towarzyskiego.

Impreza odbywa się pod Honorowym patronatem patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega i będzie trwała 2 dni. W sobotę na hali tarnobrzeskiego MOSiR-u odbędzie się turniej Par Sportowych. Planujemy udział ponad 200 par tanecznych z kilkunastu klubów tanecznych.

Pary najbardziej zaawansowane wystąpią podczas wieczornej Gali o godzinie 18.00 w sobotę. O tej też godzinie planowane są pokazy: par mistrzowskich w programie pokaz Tańca Towarzyskiego, Pokaz salsy w wykonaniu aktualnych Mistrzów Polski w salsie organizacji IDO (International Dance Organization).

W programie również swing i bugi woogi na najwyższym światowym poziomie.

Dzień pierwszy – 21 kwietnia 2018

W tym dniu w godzinach od 8.00 – 21.00 na hali MOSiR-u odbędzie się Ogólnopolski Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego. Turniej odbędzie się w czterech turach. Rozegrany zostanie zgodnie z regulaminem Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W każdej z czterwech tur wezmą udział inni zawodnicy (publiczność i zawodnicy w ciągu dnia się zmieniają). Przewidujemy, że halę tarnobrzeskiego MOSiRu odwiedzi około 1000 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzień drugi – 22 kwietnia 2016

Podczas tego dnia w godzinach od 8.00 – 20.00 – na hali przeprowadzony zostanie (w 2 turach) turniej pod nazwą „Zaszczepiamy Pasję” – weźmie w nim udział ok. 700 dzieci w wieku 7 – 15 lat. Szacowana publiczność tej części imprezy to ok. 700 – 1000 osób. Turniej ma charakter rekreacyjny. Ma na celu propagowanie aktywności ruchowej i oswojenie dzieci z występami przed publicznością. Nacisk położony jest na dobrą zabawę z minimalnymi akcentami rywalizacji sportowej. W tym dniu również przewidziane są „Spotkania z Mistrzami” (spotkania par i osób, które w danej dziedzinie sportu osiągnęły poziom mistrzowski  z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w Turnieju).

W ciągu tego dnia na terenie MOSiRu dla uczestników turnieju przeprowadzony zostanie cykl zabaw rekreacyjno – naukowo – zręcznościowych, których celem jest pokazywanie różnych dziecięcych pasji.

Każda aktywność uczestnika zabawy nagrodzona zostanie specjalnymi punktami, które podczas zabawy będzie można wymieniać na nagrody w specjalnym sklepie z nagrodami.

Organizatorzy:

Szkoła Tańca Samba Tarnobrzeg

przy współpracy Tarnobrzeskiego Domu Kultury

Impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Scenariusz – uszczegółowiony

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.