reklama
Walentynkowo-kobiece spotkanie w Janowicach [ZDJĘCIA] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Walentynkowo-kobiece spotkanie w Janowicach [ZDJĘCIA]

0

W Janowicach w gminie Samborzec zorganizowano Dzień Walentynkowo-Kobiecy, by wspólnie, jeszcze przed Wielkim Postem, uczcić święto kobiet.

Na uroczystości zgromadzili się mieszkańcy, członkinie koła Gospodyń Wiejskich, wójt Witold Surowiec oraz jego zastępca Ewa Drzazga radni powiatowi Witold Stefaniak oraz Adrian Wołos.

Jak na święto kobiet przystało, życzenia mieszkankom wsi składali głównie mężczyźni. – Dzień kobiet wypada 8 marca, ale my dziś pragniemy uczcić to święto – mówił sołtys Janowic Marek Rutkowski.

Wójt Witold Surowiec, składając życzenia, wręczył prezent dla mieszkańców. Radny powiatowy Adrian Wołos, przyłączając się do życzeń, stwierdził: – Co prawda do Dnia Kobiet jeszcze 3 tygodnia, ale myślę, że życzenia wszystkiego dobrego można składać zawsze. Jacek Toś, dyrektor OT KOWR w Kielcach również przyłączył się do życzeń, przywożąc ze sobą czerwone i żółte tulipany – jedne z okazji walentynek, drugie – dnia kobiet.

Z kolei radna Irena Guźla dziękowała władzom gminnym za pomoc w realizacji przedsięwzięć. – Nie ukrywam, że nasze Janowice z każdej strony pięknieją. Co widać choćby po naszej świetlicy czy rowach melioracyjnych.

Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na kieliszek szampana, wspólne odśpiewanie „Sto lat” oraz obiad, po którym do „pierwszego tańca” zaproszono radną gminną Irenę Guźlę oraz wójta Witolda Surowca. (jz) Fot. J. Zych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.