Ważne wsparcie dla sandomierskiego szpitala od wojewody

0
Showing 1 of 6

Maseczki, rękawice ochronne, gogle, płyny dezynfekcyjne o łącznej wartości 26 tysięcy złotych otrzymał w piątek Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

Przekazane środki ochrony osobistej,  bardzo ważne zwłaszcza teraz w  czasie epidemii koronawirusa, pochodzą z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych wojewody świętokrzyskiego. Sandomierski szpital otrzymał: pięć tysięcy masek trójwarstwowych, 230 półmasek o klasie filtra FFP3 i FFP2 z zaworem, 100 litrów płynu dezynfekującego, rękawice lateksowe i ochronne chloroprenowe oraz gogle ochronne.

W imieniu wojewody Zbigniewa Koniusza przekazał je poseł Marek Kwitek.   – Przekazanie tych materiałów jest ważne również dlatego, że  są problemy z ich zakupem,  a ceny ciągle się zmieniają. Środki ochrony indywidualnej z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych zaspokoją na pewien czas potrzeby szpitala -– powiedział parlamentarzysta.

Marek Kwitek podkreślił, że Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego, mimo trudnej sytuacji, funkcjonuje bardzo dobrze. Podziękował dyrektorowi, pracownikom i wszystkim,  którzy wspierają lecznicę.

CZYTAJ TAKŻE:

– 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim
– Tarnobrzeg. Libacja na ławeczce w czasie epidemii
– Nie spodziewali się drugiej kontroli

Dr Marek Kos, dyrektor  szpitala powiedział, że do tej pory braków w środkach ochrony nie było, jednakże zapasy szybko się zużywają. – Zamówienia złożone nawet w pierwszym tygodniu marca do dzisiaj, w większości, nie zostały zrealizowane. Obecne zapasy powinny wystarczyć jeszcze na okres poświąteczny. W najbliższym czasie spodziewam się dostawy dodatkowych kilku tysięcy maseczek – poinformował dr Kos.

Dyrektor dodał, że część środków od wojewody przekaże służbom, które współpracują ze szpitalem – policji i straży pożarnej.

Showing 1 of 6
Share.

Comments are closed.