Ważne zwycięstwo Siarki z Wólczanką [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Ważne zwycięstwo Siarki z Wólczanką [zdjęcia]

0

Siarka Tarnobrzeg wygrała dzisiejsze spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska 3:1. Świetną dyspozycją popisał się Mateusz Janeczko, który strzelił dwie bramki. Chociaż ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Z trybun mecz oglądały trzy ważne postacie dla klubu, Jacek Zieliński, Włodzimierz Gąsior i Stanisław Gielarek.

Przy Alei Niepodległości 2 zmierzyły się dziś drużyny, które sąsiadują w tabeli 3 ligi. Siarka miała dwa punkty straty do Wólczanki. Celem było zdobycie 3 punktów, by być spokojnym o to, co dzieje się w dole stawki.

Zadanie udało się zrealizować. W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównane spotkanie. Do szatni Siarkowcy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, dzięki trafieniu Mateusza Janeczki. Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony pomocnik podwyższył prowadzenie gospodarzy. Janeczko miał okazję na hattricka, gdyż po faulu na nim w polu karnym arbiter odgwizdał rzut karny. Nie wykorzystał jednak “jedenastki”, jego strzał obronił bramkarz Wólczanki.

Zobacz także:
– Ktoś podrabia zaświadczenia tarnobrzeskich Dominikanów!

Trzecią bramkę dla Siarki zdobył za to Dawid Bałdyga. Chwilę później bramkę goście strzelili gola, jak się ostatecznie okazało, honorowego.

Z trybun mecz oglądała legendy Siarki Tarnobrzeg: Jacek Zieliński, Stanisław Gielarek oraz jej były trener, obecnie szkoleniowiec ekstraklasowej Stali Mielec, Włodzimierz Gąsior.

Siarka Tarnobrzeg – Wólczanka Wólka Pełkińska 3:1
Bramki dla Siarki: Mateusz Janeczko 36″, 51″, Dawid Bałdyga 75″

Fot. K. Robuta

Udostępnij

Zostaw odpowiedź