We Wszystkich Świętych próbował uciec przed policjantami... ciągnikiem. Był kompletnie pijany - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

We Wszystkich Świętych próbował uciec przed policjantami… ciągnikiem. Był kompletnie pijany

0

Policjanci z posterunku w Ulanowie interweniowali wobec traktorzysty, który w nocy jechał bez włączonych świateł, a styl jego jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kierowca ciągnika nie zatrzymał się do kontroli. 55-latek, u którego badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, odpowie za kilka przestępstw. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 1 listopada, po godz. 22, podczas patrolu gminy Ulanów, uwagę policjantów zwrócił ciągnik rolniczy, który jechał bez włączonych świateł. Ponadto styl jazdy traktorzysty wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Zobacz także:
Biały daniel na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba [zdjęcia]

Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego traktorem, jednak ten nie reagował na sygnały do zatrzymania się i próbował odjechać. Policjanci ostatecznie zatrzymali ciągnik na polnej drodze. 55-letni kierowca został poddany badaniu na stan trzeźwości. Mieszkaniec gminy Jarocin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak nie był to koniec „niespodzianek”. Podczas legitymowania okazało się, że oprócz zatrzymanego prawa jazdy, mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a ciągnik którym kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Ciągnik rolniczy, którym jechał 55-letni mieszkaniec gminy Jarocin, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 55-latek odpowie za kilka przestępstw, m.in. za niestosowania się do orzeczonych środków karnych, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź