Wiara czyni mosty [W najnowszym TN]

0

Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku będziemy już jeździć po nowym-starym moście na Wiśle w Sandomierzu. Powstanie też czterokilometrowy odcinek tzw. ulicy Lwowskiej bis, która będzie prowadzić aż do mostu na Trześniówce. O tych rewelacjach, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, poinformowali świętokrzyscy parlamentarzyści.

Jeśli ich zapowiedzi się spełnią, może to być jeden z przełomowych momentów w historii miasta ostatnich kilkudziesięciu lat. Sandomierz i cały region jak tlenu potrzebują drugiej przeprawy przez rzekę i arterii komunikacyjnej, która odkorkuje prawobrzeżną część królewskiego grodu. Przez ostatnie lata wiele mówiło się o potrzebie realizacji tej inwestycji, chociaż mało kto wierzył, że w bliżej określonej przyszłości do tego dojdzie. Dzisiaj już wiemy, że stary most zostanie wyremontowany, a przygotowania do inwestycji rozpoczną się jeszcze w tym roku.

KROPLA W MORZU NA POCZĄTEK

Informacje te, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na starym, wyłączonym z ruchu moście, ogłosili świętokrzyscy parlamentarzyście Prawa i Sprawiedliwości, którym towarzyszyli radni miejscy i powiatowi. Gospodarzem spotkania był sandomierski poseł Marek Kwitek, który oficjalnie poinformował, że do końca 2023 roku nowy most i Lwowska bis powstaną. A przypomnijmy, że jeszcze niedawno było wiadomo tylko tyle, że inwestycja ta na pewno nie będzie realizowana do 2023 roku, bo wykreślono ją z zadań priorytetowych, które miały być realizowane do tego czasu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Widać priorytety się zmieniły… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.