Wiatrówką niszczył wiaty przystankowe w Sandomierzu, Tarnobrzegu i pow. stalowowolskim
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wiatrówką niszczył wiaty przystankowe w Sandomierzu, Tarnobrzegu i pow. stalowowolskim

1

Godziny poświęcone na analizy zapisów z kamer monitorujących Sandomierz i Tarnobrzeg przyniosły wymierną korzyść, w postaci zatrzymania podejrzanego o uszkodzenia wiat przystankowych. Do aktów wandalizmu doszło pod koniec kwietnia br.

W nocy z 27 na 28 kwietnia br. na terenie Sandomierza doszło do uszkodzenia wiat przystankowych. Nieznany wówczas sprawca uszkodził cztery szyby, niszcząc w sumie trzy wiaty, znajdujące się na ul. Armii Krajowej, Koseły i Mickiewicza. Wartość strat oszacowana została na kwotę 2000 złotych. Zbulwerswowany tą sprawą burmistrz Sandomierza w mediach społecznościowych zabrał wówczas głos w tej sprawie:

Sandomierz. Wandale zniszczyli wiaty przystankowe

Analizując nagrania z monitoringu miejskiego sandomierscy policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwanie sprawcy.

Na początku policjanci wytypowali czym poruszał się sprawca i w jaki sposób dokonał uszkodzenia szyb. Kolejnym etapem działania było zabezpieczenie nagrań z kamer monitoringu miejskiego z terenu sąsiedniego Tarnobrzega. Analiza nagrań zaowocowała ustaleniem numerów rejestracyjnych pojazdu, którym przemieszczał się sprawca. Na koniec nasi kryminalni odwiedzili w miejscu zamieszkania 20-latka podejrzanego o dokonanie zniszczeń wiatrówką, którą strzelał do wiat przystankowych. Mieszkaniec z powiatu stalowowolskiego doprowadzony został do sandomierskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi sierż. szt. Michał Ordon z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Na tym nie koniec „wybryków” 20-latka. Tej samej nocy mężczyzna posługując się wiatrówką najprawdopodobniej dokonał uszkodzenia wiat przystankowych w miejscowości Zaleszany oraz na terenie tarnobrzeskiego osiedla Wielowieś.

Jeden komentarz

  1. obsługa lochu na

    Cenzura na TN jak za PRL-u. Wykasowano mój post. Gratuluję metod jako żywo przejętych od komunistów. Ciekawe ile ten się utrzyma.