Wiceminister finansów w tarnobrzeskiej Państwowej Uczelni Zawodowej [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Wiceminister finansów w tarnobrzeskiej Państwowej Uczelni Zawodowej [zdjęcia]

0
1 z 4

Tarnobrzeska Państwowa Uczelnia Zawodowa gościła w piątek, 21 stycznia, wiceministra finansów Sebastiana Skuzę. Minister nie krył uznania dla rozwoju tarnobrzeskiej uczelni. Jak przyznał, zwrócił na nią uwagę już wcześniej, piastując swoją poprzednią funkcję – wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Sebastian Skuza podkreślił, że uczelnie zawodowe świetnie sprawdzają się na edukacyjnej mapie Polski, wypełniając lukę w dziedzinie kształcenia praktycznego i reakcji na potrzeby rynku pracy. Tarnobrzeski PUZ przywołał jako przykład ciągłego rozwoju, zarówno pod względem rozbudowy bazy dydaktycznej, jak i otwierania nowych kierunków kształcenia.

Rektor PUZ w Tarnobrzegu Anna Szylar przybliżyła gościowi nowe plany uczelni, a obecny na spotkaniu starosta Jerzy Sudoł od razu poprosił, by ministerstwo finansów spojrzało na nie przychylnym okiem. O znaczeniu tarnobrzeskiej uczelni mówiłą też wicemarszałek województwa Ewa Draus i prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Po wizycie w PUZ i spotkaniu z zaproszonymi gośćmi i studentami, wiceminister S. Skuza odwiedził Zamek Tarnowskich, gdzie podziwiał kupioną niedawno za rządową dotację Kolekcję Dzikowską.

1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.