Większość klubów nie chce grać, Stal Stalowa Wola – tak

0

Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska postanowiło przeprowadzić ankietę wśród klubów grających na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, czy w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem  rozgrywki powinny mieć miejsce.

W przeprowadzonej ankiecie 13 klubów piłkarskiej II ligi opowiedziało się za zawieszeniem rozgrywek. 4 kluby, w tym Stal Stalowa Wola zadeklarowało chęć gry. Pismo w tej sprawie trafiło do PZPN.

Kluby wyrażają swoje zdanie także bezpośrednio. Jak poinformował Adam Drygalski z Weszło FM, zawodnicy Legionovii Legionowo odmówili wyjazdu na najbliższy mecz ligowy z Górnikiem Polkowice.

Wspomniana ankieta oraz głosy sprzeciwu klubów mają związek z decyzją, podjętą wczoraj przez piłkarską centralę podczas nadzwyczajnego posiedzenia. Mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi i II ligi oraz Totolotek Pucharu Polski mają odbywać się zgodnie z planem, lecz bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Przedłużenie końca rozgrywek może nastąpić maksymalnie o tydzień.

Gdyby jednak przerwa była zbyt długa i ich dokończenie byłoby niemożliwe, wtedy jako końcowe rozstrzygnięcia w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej, w pełni rozegranej kolejce. Nie odbyłyby się wówczas baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim byłyby trzecie miejsca w tabeli.

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek III i niższych lig.

CZYTAJ TAKŻE:

Zawieszone rozgrywki III, IV i niższych lig!

[AKTUALIZACJA] – Rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi i II ligi zostały zawieszone do końca marca.

Share.

Comments are closed.