Wielka akcja dla chorego sandomierzanina [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Wielka akcja dla chorego sandomierzanina [zdjęcia]

0

SANDOMIERZ. “Podaruj serce, ono wróci” – takie hasło patronowało sobotniej  akcji charytatywnej, zorganizowanej dla Tomasza Płatosa. Był pokaz mody, koncerty, warsztaty kulinarne i … truskawki.

Na Rynku stanęły stoiska z ciastami oraz owocami – truskawkami i jabłkami. Było także miejsce, gdzie dzieciom malowano twarze i włosy. W plenerowej kuchni przysmaki, między innymi karkówkę z kawiorem z bakłażana, przyrządzał Tomasz Borecki, uczestnik ostatniej edycji programu MasterChef.

Przez kilka godzin zbierane były pieniądze do puszek.  Kwestowało około 40 wolontariuszy. Były wśród nich modelki, które na starówce zaprezentowały najnowszą kolekcję projektantki mody Justyny Wesołowskiej – Gamoń. Na scenie odbywały się występy taneczne i wokalne.

Na Rynku był bohater wydarzenia – Tomasz Płatos, chory na glejaka mózgu. Towarzyszyli mu najbliżsi. Sandomierzanin leczony jest w Niemczech. Kuracja przynosi dobre rezultaty, ale na jej kontynuowanie potrzebne są pieniądze.

Organizatorem sobotniego wydarzenia  był jeden z mieszkańców Sandomierza Radosław Bidas. Nie była to pierwsza akcja na rzecz Tomasza Płatosa. Wcześniej odbył się nocny bieg oraz zlot motocykli i starych samochodów, połączony z pokazem mody  i plenerem fotograficznym.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.