Wielka akcja pomocy dla sandomierskiego szpitala

0

Darowizny pieniężne, środki ochrony osobistej personelu medycznego, a nawet owoce i miód  – tak różna pomoc trafia w ostatnich dniach do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego  w Sandomierzu.

Grupa PBI przekazała sandomierskiej lecznicy 50 tys. zł. Takie same kwoty otrzymają szpitale w Opatowie, Łańcucie, Staszowie i Kraśniku. – Zdecydowaliśmy się skierować naszą pomoc w stronę szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że jako miejsca pierwszego kontaktu dla lokalnych środowisk znajdują się one na pierwszej linii epidemicznego ognia, przyjmując większość codziennych wezwań mieszkańców powiatu – poinformował Przemysław Bokwa z Grupy PBI.

10 tys. zł dla szpitala w Sandomierzu zadeklarował wójt gminy Dwikozy. W czwartek o wpłacie po 1000 zł na rzecz lecznicy zdecydowali radni powiatu. Kolejni przedsiębiorcy z Sandomierza i okolic, w odpowiedzi na apel grupy “Solidarni ze służbą zdrowia Sandomierz”,   kupują to, co medykom jest teraz najbardziej  potrzebne, czyli między innymi maseczki  ochronne, rękawiczki, kombinezony czy płyny do dezynfekcji.  

W czwartek na ulicę Schinzla dotarło około trzech  ton jabłek oraz trzy i pół  tysiąca sztuk kefirów od Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach. – Przekazujemy produkty do szpitala – miejsca, które w tym czasie jest najbardziej potrzebujące, na pierwszą linię frontu. Solidaryzujemy się ze służbą zdrowia, która  w tych trudnych dniach naraża swoje życie i zdrowie – powiedział Jacek Toś, dyrektor KOWR.

Owoce i kefiry pochodzą od firm, które współpracują z ośrodkiem w ramach „Programu dla szkół”. Z powodu zawieszenia zajęć w związku z epidemią koronawirusa program nie może być teraz kontynuowany. Kefiry przywiozła Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców „Sielec”, natomiast jabłka firma ŁUKNAT.

160 słoików miodu podarowali  szpitalowi pszczelarze z gminy Dwikozy.  

Share.

Comments are closed.