Wielki Splendor dla burmistrza Baranowa Sandomierskiego - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wielki Splendor dla burmistrza Baranowa Sandomierskiego

1

Marek Mazur, burmistrz Baranowa Sandomierskiego, został uhonorowany najważniejszą nagrodą Teatru Polskiego Radia – Wielkim Splendorem. Jest on przyznawany najlepszym aktorom i twórcom radiowym, a także osobom, które wniosły twórczy wkład w rozwój i umacnianie rangi radia artystycznego w Polsce.

W uzasadnieniu Honorowego Wielkiego Splendora 2021 dla Marka Mazura, kapituła nagrody napisała, że przyznano go „za współtworzenie Muzeum Teatru Polskiego Radia – Muzeum słów i głosów w Baranowie Sandomierskim, oraz za miłość do sztuki radiowej”.

Oprócz Marka Mazura, podczas wielkiej gali radiowej, Honorowego Wielkiego Splendora 2021 otrzymał również aktor Włodzimierz Press „za wewnętrzne piękno i za zewnętrzną dobroć oraz mądrość, która pozwala przeżyć piękne chwile słuchaczom Teatru Polskiego Radia”. Nagrodzono także aktorkę Lucynę Malec „za wrażliwość w budowaniu swoich bohaterek i za ogromne serce dla pracy w Teatrze Polskiego Radia” oraz aktora aktora Jarosława Gajewskiego „za wszechstronność w opisywaniu ludzi i świata, bogactwo środków artystycznych i wiarę, że słowa pomagają zrozumieć świat”.

Fot. materiały Polskiego Radia

Jeden komentarz