reklama
Wielki sukces ucznia z Połańca - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Wielki sukces ucznia z Połańca

0

Mariusz Bielaszka (na zdjęciu) z IV klasy Technikum Elektronicznego w Połańcu, stanął na podium ogólnopolskiego konkursu „Młody Wynalazca 2013”.
Połańczanin zajął II miejsce w kraju za projekt, wykonanie i opis techniczny innowacyjnego „Lokalizatora osób zaginionych”.
W listopadzie Mariusz wraz z promotorem swojej pracy Mariuszem Zyngierem i dyrektorem połanieckiego Zespołu Szkół Stanisławem Rogalą, będą prezentowali nagrodzone urządzenie na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA” w stolicy Belgii. W ubiegłym roku szkolni koledzy Mariusza – Wojciech Dyl i Kamil Baczek przywieźli z tej prestiżowej imprezy złoty medal z wyróżnieniem, a o skonstruowanej przez nich bezpiecznej lasce dla niewidomych zrobiło się głośno na całym świecie. Teraz o podobne uznanie będzie mógł powalczyć czwartoklasista.
Lokalizator zaginionych zbudowany głównie z myślą o osobach starszych i dzieciach, wyglądem przypomina zegarek. Można go nosić na ręce. Gdy opiekun kogoś zaopatrzonego w takie urządzenie wyśle na nie sms, po chwili otrzyma informację, gdzie dokładnie znajduje się poszukiwana osoba. Innowacyjna konstrukcja posiada dodatkowo funkcję wyświetlania godzin, a także system przypominania o konieczności wzięcia leków.
Przy projektowaniu lokalizatora Mariuszowi wsparciem służyli nauczyciele Beata Zyngier i Grzegorz Wójcikowski.
Pracę połanieckiego ucznia będzie można będzie zobaczyć w dniach 17 – 19 października w Kielcach podczas Targów INNOTECH-EXPO, w specjalnej Strefie Młodych Wynalazców.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TN

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.