Wieniec z Krzcina najpiękniejszy w Polsce! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Wieniec z Krzcina najpiękniejszy w Polsce!

0

Wieniec wykonany przez mieszkańców Krzcina w gminie Koprzywnica,  reprezentujący województwo świętokrzyskie, zajął pierwsze miejsce  w konkursie o nagrodę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Rozstrzygnięcie nastąpiło w sobotnie południe w czasie  Dożynek Prezydenckich w Spale.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec wzięły udział grupy reprezentujące wszystkie województwa. Pracom komisji konkursowej przewodniczyła dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradca prezydenta RP, etnograf i socjolog.

Zwycięski wieniec, dzieło mieszkańców Krzcina, zostanie wręczony prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas Ceremoniału Dożynkowego w niedzielę.

Wpływ na ostateczną ocenę wieńców miały przede wszystkim: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki wykonania; różnorodność użytych materiałów naturalnych; walory estetyczne; ogólny wyraz artystyczny – nawiązujący formą do tradycyjnych wieńców dożynkowych, a także sposób prezentacji wieńca w tym stroje grupy wieńcowej i ośpiewanie.

Wieniec uwity przez mieszkańców Krzcina najpierw doceniony został na dożynkach gminnych, potem wygrał konkurs powiatowy, a następnie wojewódzki.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.