reklama
Wieniec z Kurzyny trafi do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie! - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Wieniec z Kurzyny trafi do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie!

0

Wieniec dożynkowy z Kurzyny (gmina Ulanów, powiat niżański), który 12 i 13 września reprezentował województwo podkarpackie podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, trafi do Pałacu Prezydenckiego. Stało się to za sprawą Pierwszej Damy Agaty Dudy, która poprosiła stowarzyszenie „Trzy Kurzyny” o przywiezienie wieńca do Warszawy.

Wieniec dożynkowy przygotowany przez stowarzyszenie „Trzy Kurzyny” wcześniej okazał się bezkonkurencyjny na dożynkach powiatowych w Jeżowem i wojewódzkich w Rzeszowie. Wprawdzie w Spale nagrodę otrzymał wieniec ze wsi Budzewo, to jednak ten z naszych stron bardzo spodobał się żonie prezydenta.

Wieniec Trzy Kurzyny

Oglądała nasz wieniec kilka razy. Gdy pokazała go Panu Prezydentowi, powiedziała, że to jej faworyt, a nas zaprosiła do stolicy prosząc o przywiezienie wieńca do pałacu – mówiła Agnieszka Budzyńska, przewodnicząca stowarzyszenia „Trzy Kurzyny.”

Stowarzyszenie termin wizyty u pary prezydenckiej ma ustalić z kancelarią prezydenta. – Bardzo się cieszymy, że nasz wieniec tak się spodoba. W przyszłym roku postaramy się by był jeszcze piękniejszy – zadeklarowała przewodnicząca stowarzyszenia z Kurzyny. (pen)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.