Wigilia u św. Józefa [Zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Wigilia u św. Józefa [Zdjęcia]

0

Wiele atrakcji świąteczno-kulinarnych czekało w tym roku na uczestników spotkania wigilijnego, które odbyło w minioną niedzielę na dziedzińcu Sanktuarium św. Józefa w Nisku.

Na pierwsze takie świąteczne spotkanie zaprosili mieszkańców miasteczka i jego okolic proboszcz parafii ks. Franciszek Grela, dr Marcin Pilarski, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz główny sponsor imprezy – Intermarche Nisko.

Obok ustawionych wokół kościoła stołach serowano gorącą grochówkę oraz kapustę z fasolą, po które ustawiały się spore kolejki tych, którzy chcieli skosztować smacznych potraw przygotowanych przez stalowowolską restaurację „Przytulna”.

Można było również nabyć ręcznie robione bombki choinkowe, świece i kartki świąteczne.

Piękny koncert kolęd przygotował zespół wokalny oraz solistki z NCK „Sokół” w Nisku. Gwiazdą wigilijnego spotkania były „Janki”, znakomity zespół folkowy z Gminnego Ośrodka Kultury w Jarocinie, który oprócz tradycyjnych kolęd polskich zaśpiewał współczesne pastorałki.

W spotkaniu wigilijnym u św. Józefa wzięła udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Ukrainy, od tego roku szkolnego – uczniów RCEZ w Nisku. (pen)

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.