Wiktor Stasiak za Wojciecha Brzezowskiego w Zakładach Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wiktor Stasiak za Wojciecha Brzezowskiego w Zakładach Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg

3

Wojciech Brzezowski nie jest już prezesem Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Na stanowisku zastąpił go Wiktor Stasiak, w przeszłości m.in. senator, wojewoda tarnobrzeski, wicemarszałek województwa podkarpackiego i dyrektor tarnobrzeskiego szpitala.

Zmiana prezesa Zakładów Chemicznych „Siarkopol” to efekt rozstrzygnięcia konkursu związanego z zakończeniem kadencji zarządu spółki. Komisja konkursowa uznała, że najlepiej z kandydatów, którzy się zgłosili na nową kadencję, wypadł W. Stasiak. Komisja konkursowa zdecydowała też o obsadzie stanowisk wiceprezesa zarządu spółki i członka zarządu. Zostali nimi odpowiednio urzędujący wiceprezes Mariusz Kutrzeba oraz Kazimierz Tarnawski – do niedawna prezes Zakładu Mechanicznego „Siarkopol”.

Nowy prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol” swoją karierę zawodową rozpoczynał jako górnik siarkowy. W 1991 roku został senatorem, w 1997 roku objął stanowisko wojewody tarnobrzeskiego i pełnił je do końca istnienia województwa tarnobrzeskiego. W 1999 roku został wicemarszałkiem świeżo utworzonego Województwa Podkarpackiego. W 2002 roku objął funkcję wiceprezydenta Tarnobrzega, którą pełnił do 2010 roku.

W 2013 roku W. Stasiak został dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im., Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Wytrwał na stanowisku do 2021 roku, kiedy to złożył rezygnację. Był też do 2018 roku radnym miejskim. Od ub. roku pełnił funkcję członka zarządu do spraw operacyjnych „Siarkopol” Tarnobrzeg.

3 komentarze

Zostaw odpowiedź