Wiosna z muzyką klasyczną

0

Zaplanowany na poniedziałek 18 kwietnia koncert w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli ma być hołdem złożonym genialnemu Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi, którego 260. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Jest to także okazja do kolejnego spotkania z lubianą orkiestrą Wirtuozi Lwowa pod dyrekcją Serhija Burko, a także możliwość zaprezentowania się uzdolnionych uczniów stalowowolskiej Szkoły Muzycznej. Zagrają Jacek Ciołczyk – fortepian i Jarosław Wanecki – flet.

Orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa została założona w roku 1994 w Filharmonii Lwowskiej i składa się z najlepszych tamtejszych muzyków instrumentalistów. W repertuarze zespołu znajdują się utwory różnych epok i stylów – od Bacha do współczesnej muzyki ukraińskiej i światowej. Wirtuozi Lwowa często koncertują ze znanymi dyrygentami i solistami, m.in. Jerzym Maksymiukiem, Wadimem Brodskim, Kają Danczowską. Kontakty Szkoły Muzycznej i stalowowolskich melomanów z zespołem Wirtuozi Lwowa trwają od 1999 roku.

Repertuar koncertu w sali widowiskowej MDK, odbywającego się honorowym patronatem prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz dzieł Mozarta usłyszymy także utwory H. Wieniawskiego, J. Brahmsa, F. Krieslera i A. Piazzoli.

Koncert rozpoczyna się o godz. 19, bilety 15 i 10 zł.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.