Wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

Wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie [wideo]

0

Na facebookowym fanpage Podkarpackie zaprezentowany został film pt. “Świąteczne cuda z Nowej Dęby. Jak powstają bombki choinkowe?”. Materiał wideo przedstawia wizytę w Muzeum Bombki Choinkowej, prowadzonego przez Firmę Biliński. 

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie jest znanym miejscem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Okres przedświąteczny był to czas, kiedy muzeum było dla wielu jednym z punktów planu świątecznego. W poprzednim roku byliśmy tam również i my: Niezwykłe ozdoby w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Koniecznie trzeba zobaczyć! [zdjęcia]  Tegoroczna sytuacja pandemiczna  ograniczyła możliwość odwiedzenia osobiście pracowni, jednak na fanpage’u gminy Nowa Dęba pojawił się kilkunastominutowy film, dotyczący procesu powstawania bombki w tymże miejscu.

25 lat temu przyjechałem do wojska i zostałem w Nowej Dębie, tutaj się ożeniłem. Jestem technologiem szkła po szkole, a tutaj nie było co robić, wymyśliłem więc, że mogę założyć sobie taką małą manufakturę, gdzie sam zacząłem pracować – opowiada w filmie właściciel firmy, Janusz Biliński, którego bombki dziś docierają do Kanady i Stanów Zjednoczonych i do całej Europy, a nawet do Izraela.

“Wydmuchiwane w tradycyjny sposób, ręcznie malowane, szklane cuda zdobią choinki i domy na całym świecie. A czy wy wiecie jak powstają bombki choinkowe? Dzisiejszy odcinek Festiwalu Produktów Podkarpackich nadajemy z miejsca, w którym każdy poczuje się jak dziecko”– zachęcają do obejrzenia autorzy filmu.

Zobacz także: 
–Mieszkanka gminy Zaleszany walczy o 1. miejsce w islandzkim konkursie
–Zamieszanie wokół wyboru nowego dyrektora SOK. Zwycięzca konkursu zrezygnował z objęcia stanowiska
– Znamy nowego trenera Siarki Tarnobrzeg!

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.