Władysław Stępień stracił stanowisko w sejmiku województwa

0


Władysław Stępień nie jest już wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Odwołano go z tej funkcji podczas jego sierpniowego posiedzenia. Wnioskowali o to radni Prawa i Sprawiedliwości, jako powód podając utratę zaufania do jego osoby.

Wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad wywołało burzę wśród radnych opozycji.

Kolega Władysław Stępień ma pełne nasze zaufanie. Nie wiemy czym mógł się narazić. Jego aktywność, jego merytoryczność podczas pracy w parlamencie i w sejmiku może być przykładem dla innych radnych. Można brać z niego przykład jak załatwiać sprawy ważne dla Podkarpacia. Jest potrzebny nam wszystkim  – mówił radny Wiesław Lada, szef klubu PSL w podkarpackim sejmiku. – Gdy wybierano go na to stanowisko był człowiekiem godnym zaufania. Co takiego się stało, że nagle utracił to zaufanie?

Co się stało, że tak wartościowego radnego chcecie sponiewierać? – wtórował mu Stanisław Bartnam. – Czternastu radnych jest nas tutaj w opozycji. Czy my jesteśmy niczym? Czy my mamy jakiś głos, czy nie? Czy my możemy mieć jednego człowieka przy stole prezydialnym?

Władysława Stępnia broniły także między innymi Lidia Błądek, Kubas-Hul i Iwona Kołek. Sam zainteresowany o litość nie prosił. Przypomniał natomiast, że jego kandydaturę na stanowisko wiceprzewodniczącego poparło 8 radnych klubu PiS, a jego przewodniczący namawiał go do kandydowania.

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Share.

Comments are closed.