Władza nas lekceważy [W najnowszym TN]

0

Kwestia lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dzieli miejscową społeczność. Przeciwko zaplanowanej i „klepniętej” już do realizacji inwestycji zebrano 135 podpisów. Autorzy protestu podkreślają, że umiejscowienie punktu na wybranej parceli zagrażać będzie nie tylko najbliższym sąsiadom, ale całym Gorzycom.

Zdaniem protestujących władze gminy lekceważą obywateli. Rządzący gminą ripostują z kolei, że na śmieciach próbuje się robić politykę. Sprawa stanęła na forum rady gminy. Na ostatniej sesji pojawiła się kilkunastoosobowa grupa protestujących mieszkańców.

– Prosimy o wstrzymanie budowy PSZOK na terenie bazy Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Wrzawskiej 9. Taki punkt powinien powstać w oddaleniu od siedzib ludzkich, gdzie nie będzie zakłócał normalnego życia mieszkańców. Gmina ma takie tereny, tymczasem najbliższe zabudowania na ul. Wrzawskiej dzieli od planowanego punktu zaledwie 7 metrów! To mit, że takie miejsce nie będzie uciążliwe. Będzie smród, będzie robactwo, szczury i hałas. Do tego mają tam być gromadzone odpady niebezpieczne – nie ukrywa emocji Maria Łukawska, jedna z liderek protestu… (wel)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.