Władze chińskiego Liuzhou pomagają Stalowej Woli

0

Na przełomie roku, kiedy w Chinach wybuchła epidemia koronawirusa, w ramach przyjaźni i partnerskiej wymiany, samorząd Stalowej Woli przekazał na ręce władz Liuzhou specjalistyczne maseczki na twarz, rękawiczki, okrycia ochronne. Dziś swoją pomoc oferują władze Liuzhou.

Solidarna postawa Stalowej Woli została bardzo ciepło i serdecznie przyjęta przez naszych chińskich partnerów. Kiedy dzisiaj w Chinach następuje ustabilizowanie sytuacji, a kryzys koronawirusa paraliżuje nasz kraj, to nasi Przyjaciele z Chin z miasta Liuzhou przekazują nam pierwszą pomoc i deklarują dostawy kolejnych materiałów do walki z koronawirusem – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Stalowa Wola od władz Liuzhou otrzymała już pierwsze maseczki za pośrednictwem firmy Liugong, które służą zabezpieczeniu m.in. strażaków OSP dostarczających żywność i leki osobom potrzebującym.

Miasto Liuzhou jest globalną siedzibą stalowowolskiej firmy Liugong Dressta Machinery. – Od jesieni 2017 budujemy partnerstwo pomiędzy naszymi miastami. Te relacje mają charakter gospodarczy, ale nad tym chcemy budować dodatkowe porozumienia w kwestiach edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Chcemy być siostrzanym miastem w pełnym tego słowa znaczeniu. Takie momenty, trudne i kryzysowe, pokazują najlepiej, że łączy nas prawdziwa przyjaźń – mówi włodarz Stalowej Woli.

Share.

Comments are closed.