Wmurowano akt erekcyjny pod nowoczesny biurowiec klasy A w Stalowej Woli [zdjęcia][wideo] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Wmurowano akt erekcyjny pod nowoczesny biurowiec klasy A w Stalowej Woli [zdjęcia][wideo]

0
1 z 5

Ruszyła budowa wielofunkcyjnego, nowoczesnego obiektu o powierzchni 6 tys. mkw. Będzie to zarówno pierwszy projekt w budowie w ramach Programu Fabryka, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Prace budowlane mają potrwać 17 miesięcy.

W poniedziałek, 17 stycznia, na placu budowy w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej w Stalowej Woli wmurowano akt erekcyjny pod biurowiec Urbi Ferro. Budynek będzie miał trzy kondygnacje, na jego piętrach znajdą się przestrzenie biurowe, zaś na parterze lokale handlowo-usługowe.

W środku budynku zbudowane zostanie patio obsadzone drzewami, które stanowić będzie zieloną enklawę i strefę wypoczynku. Na powierzchni obiektu znajdzie się również parking w garażu podziemnym oraz na powierzchni, który pomieści 133 pojazdy. Swoje miejsce znajdzie również stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Zobacz także: 
– 31-latka zmarła dwa dni po porodzie w niżańskim szpitalu. Sprawę bada prokuratura w Rzeszowie

Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i miasto Stalowa Wola, które wskazało teren realizacji przedsięwzięcia.

Stalowa Wola jest oczywistym wyborem z wielu względów. Przede wszystkim województwo podkarpackie to teren funkcjonowania naszych dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych – tarnobrzeskiej i mieleckiej. Jest to ośrodek o długiej historii przemysłowej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Wybór Stalowej Woli był więc oczywistym – chcieliśmy dać dodatkowy impuls do rozwoju tego miasta po to, by te działania, które podejmujemy w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mogły się przenieść również na etap stwarzania jeszcze lepszych warunków dla inwestorów i przedsiębiorców – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Zobacz także: 
– Wybrano nowego dyrektora szpitala w Stalowej Woli

Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects. „Zaproponowano zwartą bryłę budynku wraz z horyzontalnym rytmem otworów okiennych o grafitowej ślusarce okiennej, podkreślających jasny kolor elewacji, tym samym nawiązując do najlepszych tradycji architektury okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy” – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiły do Programu Fabryka realizowanego przez spółkę Operator ARP. Jego głównym celem jest stymulowanie rozwoju gospodarczego polskich miast średniej wielkości.

Stalowa Wola od samego momentu powstania jest miastem nastawionym na rozwój i nowoczesne rozwiązania – ta zasada pozostaje niezmienna od ponad 80 lat. Cieszę się, że kolejna inicjatywa Grupy ARP realizuje tę ideę. Zaproponowany projekt – czyli nowoczesna przestrzeń służąca rozwojowi biznesu – wpisuje się w DNA miasta. Wskazując działkę, na której powstanie biurowiec Urbi Ferro, realizujemy jedno z założeń Programu Fabryka czyli wzmacnianie potencjału centrów miast. To ścisłe centrum Stalowej Woli, dobrze skomunikowane, przy węźle przesiadkowym, miejsce w którym toczy się życie oraz znajdują się liczne punkty handlowe i usługowe. Stanowi to ważny aspekt potęgujący atrakcyjność naszego wspólnego przedsięwzięcia. Ta inwestycja uzupełnia także wielki plan Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, który również realizujemy wspólnie z ARP – podkreśla Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Zobacz także: 
– Miasto dofinansuje remonty zabytkowych kamienic na Rynku w Stalowej Woli-Rozwadowie

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku. Inwestorów w pozyskaniu najemców do budynku wesprze największa na świecie agencja doradcza CBRE. Operator ARP odpowiada za realizację Programu Fabryka, który – poza Stalową Wolą jest  realizowany w Elblągu i Włocławku.

1 z 5

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.