Wmurowano kamień węgielny pod nowy budynek Sądu Rejonowego w Nisku - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Wmurowano kamień węgielny pod nowy budynek Sądu Rejonowego w Nisku

1

W poniedziałek, 18 października, miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek Sądu Rejonowego w Nisku.

Wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m2, a zakres robót obejmie także niezbędne przyłącza i zagospodarowanie terenu. Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku oprócz siedziby sądu i prokuratury planowane są pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Ponadto w budynku planuje się ulokowanie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej. Będzie to najnowocześniejszy budynek tego typu w Polsce spełniający najnowsze standardy i utrzymany w nowoczesnej stylizacji. Znajdą się w nim pięć sal rozpraw, pokoje biurowe dla sędziów i referendarzy, pomieszczenia Biura Obsługi Interesantów czy Przyjaznego Pokoju Przesłuchań. Inwestycja zostanie sfinansowana w pełni ze środków ministerstwa, bez obciążenia dla lokalnego budżetu. Szacowana wartość budowy to około 56 mln zł. Obiekt zlokalizowany jest na działce o powierzchni 0,66 ha w Nisku przy ul. Jana  Marii Gisgesa 1, którą to na potrzeby przyszłego sądu przekazała gmina Nisko.

Zobacz także:
– Zofia Szwed obchodziła swoje setne urodziny

Obok budynku powstaną miejsca parkingowe dla pracowników i interesantów. Całość infrastruktury znacznie poprawi komfort pracy sędziów i kadry urzędniczej, a także podniesie jakość świadczonych usług prawnych dla mieszkańców.

To dla mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Realizacja tej inwestycji pozwoli na zabezpieczenie potrzeb lokalowych Sądu i Prokuratury w Nisku, gdzie występują niedobory powierzchni. To również wspaniały lokalny impuls do dalszego rozwoju społeczności – mówił burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk.

W uroczystości wmurowania kamienia pod nowy sąd w Nisku węgielnego wziął udział inicjator tej inwestycji, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Jeden komentarz