Wójt Bogorii walczy z koronawirusem. "Tomografia wykazała zmiany w płucach" - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wójt Bogorii walczy z koronawirusem. “Tomografia wykazała zmiany w płucach”

0

Gmina Bogoria (powiat staszowski) opublikowała komunikat na temat stanu zdrowia jej włodarza, u którego w ubiegłym tygodniu wykryto zakażenie koronawirusem. 

O sprawie pisaliśmy niedawno tutaj: Wójt Bogorii ma koronawirusa. Wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, proszeni są o zgłaszanie się do sanepidu i tutaj: Burmistrzowie, wójtowie i dyrektorzy szkół na kwarantannie. Mieli kontakt z zakażonym samorządowcem

W sobotę na facebookowej stronie gminy pojawił się komunikat o stanie zdrowia wójta Marcina Adamczyka:

“Szanowni Państwo! Z przeprowadzonych testów wśród osób, z którymi miałem najbliższy kontakt przed zdiagnozowaniem u mnie koranawirusa u wszystkich stwierdzono wyniki negatywne. Mogę, zatem powiedzieć, że zarówno w mojej rodzinie, jak i wśród pracowników Urzędu Gminy nikt nie jest zakażony wirusem Sars-CoV-2. Także wśród najważniejszych osób w powiecie staszowskim – starostów, burmistrzów, wójtów  -nikt nie jest zakażony, o czym już wcześniej informowało Starostwo Powiatowe w Staszowie.

Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach i jestem pod stałą opieką lekarzy. Objawy choroby Covid-19 powoli ustępują. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach opuściła mnie gorączką, aktualnie dręczy mnie jeszcze uporczywy kaszel. Tomografia komputerowa wykazała u mnie zmiany w płucach, jednak zdaniem lekarzy nie są zbyt rozległe.

Dziękuje wszystkim za wiele ciepłych słów wsparcia oraz modlitwy, którymi mnie otaczacie. Dziękuję, że w tych trudnych chwilach jesteście ze mną. Wierzę, że niedługo będę mógł przekazać jeszcze więcej dobrych wiadomości.

Marcin Adamczyk

Wójt Gminy Bogoria”

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.