autopromocja

Wokalistka z Sichowa Małego w finale konkursu radia RMF FM. Od dziś można na nią głosować!

0

21-letnia Maria Magdziarz z Sichowa Małego pod Rytwianami zakwalifikowała się do finału konkursu „Twoje 5 minut” organizowanego przez stację RMF FM.

Słuchaczom radia spodobała się interpretacja przeboju „Szampan” Sanah w wykonaniu Marii, która została wyemitowana na antenie RMF FM Nagranie udostępnione przez profil radia ma już grubo ponad 100 tys. wyświetleń.

Teraz wokalistka ma szansę powalczyć o absolutnie wyjątkową nagrodę – zagranie koncertu podczas POPlista Live Session. By tak się stało, musi zdobyć jak najwięcej głosów. Finałowe głosowanie rozpoczyna się dziś (czwartek, 27 sierpnia) o godz. 20 i potrwa do piątku 28 sierpnia do godz. 18. Aby oddać głos należy wejść na stronę: www.rmf.fm/r/twoje-5-minut.html i odszukać nagranie konkursowe.

Przygoda Marysi z muzyką trwa już kilkanaście lat.   

– Wszystko zaczęło się od śpiewania w samochodzie podczas rodzinnych wycieczek, a swoje początkowe kroki na scenie stawiałam w PSP im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym. Pod okiem pani dyrektor Doroty Karasińskiej-Kozłowskiej zaczęłam odnosić pierwsze sukcesy w konkursach wokalnych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Miałam ogromne szczęście spotkać na swojej drodze także Panią Beatę Chodurek ze Staszowskiego Ośrodka Kultury, która przekazała mi bardzo wiele cennych wskazówek dotyczących śpiewu i pod której opieką szlifowałam swój głos – opowiada M. Magdziarz. – W Niepublicznym Gimnazjum w Sichowie Dużym jako gimnazjalistka uświetniałam wokalnie wszelkie akademie szkolne i otrzymałam duże wsparcie od tamtejszych nauczycieli, co wspominam po latach bardzo miło. Będąc uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Staszowie zostałam wokalistką szkolnego zespołu „Staszicówka Band”, z którym wystąpiłam na piknikach rodzinnych, dniach otwartych szkół oraz festynach. Miałam także przyjemność angażować się w działalność artystyczną Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach, m.in. poprzez występy wokalne podczas WOŚP, koncertów kolęd i pastorałek czy koncertów wielkanocnych. W lipcu 2019 roku, wraz z pianistą Kamilem Kondkiem, nagraliśmy utwór pt. „Mała Księżniczka”, którego został wyemitowany na antenie Radia Leliwa. To jeden z sukcesów naszej wieloletniej współpracy. Próbowałam swoich sił również w programach typu talent-show, np. „Szansa na sukces”.
Na co dzień Maria jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Interesuję się językami obcymi.
Piszę własne utwory i interpretuję „cudze”. Jak sama mówi, jej największym marzeniem jest nagranie płyty, na której utwory będą od początku do końca jej autorstwa. (rs)

Share.

Comments are closed.