Wolność w skali 1:6

0

Ryszard na co dzień zajmuje się telewizją przemysłową. Czas na swoją pasję podkrada pomiędzy kolejnymi wypadami za chlebem. Jacek ma firmę. Niewielką, ale sam sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem. Kiedy na weekend rozstaje się z przezwajaniem silników, ma – tak jak Ryszard – czas na swoją wolność. Wielką, choć niby tylko w skali 1:6.

Takich jak oni można w Polsce policzyć na palcach jednej ręki. Takich, czyli traktujących to swoje „wariactwo” z najwyższą powagą.

Jest jeszcze jeden nasz kolega, Maciek z Kwidzyna. On nam pokazał, co jest w tym ważne, gdzie czegoś wartościowego szukać, jak odróżnić szajs od tego, co robić warto. On to już jest, w ogóle… – wykonuje wszystko mówiący gest Jacek. Tego kolegi żaden z nich w realu nie spotkał, a mimo to jest on dla nich więcej niż guru. Taką pozycję dało mu to, co robi, a robi rzeczy niesłychane. Jeśli powie, że coś jest tak albo tak, to święte. Czasami, przez internet, na portalu albo przez telefon, proszą o radę, o opinię. Nigdy nie odmawia. Bo w tym środowisku, o dziwo, nie ma rywalizacji. Co nie znaczy, że kiedy któryś z nich pokaże na swoim kanale w internecie jakieś kulisy swoich prac, inni, nawet na drugim końcu świata, nie będą go naśladować. Zdarza się, że naśladują ich… światowe firmy produkujące modele… (jr)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

Share.

Comments are closed.