Wolontariusze zasadzili sześć tysięcy drzewek bukowych [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Wolontariusze zasadzili sześć tysięcy drzewek bukowych [zdjęcia]

1
1 z 5

Enea Połaniec kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku akcję sadzenia drzew. Tym razem wolontariusze energetycznej spółki wspólnie z leśnikami w Nadleśnictwie Staszów posadzili 6 tys. sadzonek buka.

Podobnie jak w roku ubiegłym, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, wolontariusze Enei posadzili sadzonki młodych drzew w leśnictwie Szczeka. Akcja nawiązuje do ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”, zainaugurowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w przyrodzie.

– Poprzez wspólne sadzenie drzew przyczyniamy się do zwiększania powierzchni „zielonych płuc” Ziemi. Korzyści zatem odnosi nie tylko przyroda, ale i człowiek. Enea prowadzi wiele proekologicznych działań, jednak sadzenie drzew to jedna z ulubionych przez nas akcji. W prosty sposób pokazujemy jak dbać o środowisko. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się posadzić nowe pokolenie lasu – mówi Bogusław Rybacki, prezes Enei Połaniec.

Wolontariusze Enei Połaniec tradycyjnie sadzili drzewa przy wsparciu leśników z Nadleśnictwa Staszów. W tym roku, w celu zachowania bioróżnorodności oraz stworzenia jak najlepszych warunków bytowania dla ptaków i innych zwierząt, na sadzonki wybrano młode drzewka buka. Łącznie posadzono 6 tys. drzewek tego gatunku.

– Polskie lasy są coraz bardziej zróżnicowane i cenne. Tereny leśne zajmują niemal 1/3 powierzchni naszego kraju. Cieszę się, że dzięki takim akcjom lasu z roku na rok nam przybywa – zaznacza nadleśniczy staszowski Adam Lubera.

Fot. arch.

1 z 5

Jeden komentarz