Wraca temat wód siarczkowych w Tarnobrzegu. Miasto zleci badania [W najnowszym numerze] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wraca temat wód siarczkowych w Tarnobrzegu. Miasto zleci badania [W najnowszym numerze]

3

Po raz kolejny w Tarnobrzegu wraca temat wód siarczkowych. Miasto zamierza zlecić przeprowadzenie kompleksowych badań, mających dać wiążącą odpowiedź na pytanie, czy występujące w rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego wody mogą mieć zastosowanie lecznicze. Co najciekawsze, samorząd może być zmuszony do wykonania ujęcia wód siarczkowych nawet bez upewnienia się, czy ma to jakiś sens.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

KUP e-TN:

Udostępnij

3 komentarze

 1. ludu galicyjski poklady siarki a wody siarczkowe to sa 2 rozne sprawy ok? to ze jest tutaj siarka nie oznacza ze sa tez wody siarczkowe

 2. z pomysłem na

  samorząd może być zmuszony do wykonania ujęcia wód siarczkowych nawet bez upewnienia się, czy ma to jakiś sens.
  Jakże to, ma ktoś wątpliwości czy ma sens? Ma. Trza zrobić ujęcie, zamontować kran. Każdy podjeżdżałby autkiem i z baniockiem, tankował do pełna i w domciu popijał albo do kąpieli zażywał. Tylko uważajta coby za dużo nie wypić i biegunki nie dostać.
  Proponuje jeszcze kraniki z winkiem białym i czerwonym zamontować w Tbg jak to ma miejsce we Francji na drodze św. Jakuba.To dla pielgrzymów. Do Tbg-u masowo przybywałyby pielgrzymi z baniockami na winko 🙂 i byłoby w Tbg-u wesoluśko. Tarnobrzeg byłby znany na całą Polskę.

 3. Wojciech Młynarski śpiewał 😉 :
  Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego , bucio bucio. Jesteśmy na wczasach, na machowskich kwasach, w propieniach słonecznych opalapy się…