Wścieklizna w powiecie stalowowolskim. Stan alarmowy na terenie 3 gmin! - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Wścieklizna w powiecie stalowowolskim. Stan alarmowy na terenie 3 gmin!

0

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli poinformował o wyznaczeniu wyznaczeniu ogniska wścieklizny w miejscowości Rzeczyca Długa w gminie Radomyśl nad Sanem. Chorobę stwierdzono u lisa. To pierwszy taki przypadek od 18 lat.

W związku z tym wydano rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie gmin: Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Pysznica. Obszar zagrożenia wścieklizną zostanie oznakowany tablicami. Rozporządzenie będzie obowiązywać przez okres 3 miesięcy. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli zaleca czujność i szczególną rozwagę wszystkim mieszkańcom tego terenu, a także terenów przyległych.
O wszystkich przypadkach nietypowego zachowania się  dzikich zwierząt, a także znalezienia zwłok zwierząt drapieżnych tj. kuna, lis, jenot, należy niezwłocznie po informować Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli lub urząd gminy, policję lub lekarza weterynarii.

Rozporządzenie mówi też, że wszystkie psy powinny być utrzymywane na uwięzi, a koty w zamknięciu. Należy również chronić przed zakażeniem wścieklizna zwierzęta gospodarskie podatne na zakażenie (krowy, konie, owce, kozy) nie pozostawiając ich bez dozoru na pastwiskach.

Zobacz także:
– Wisła przybiera. W Sandomierzu osiągnęła już stan ostrzegawczy
– Alarm w całym Podkarpaciu. W Tarnobrzegu podnosi się poziom wody na Wiśle [zdjęcia]
– Stalowa Wola. Błonia przy rzece San zostaną dziś zalane. Zakaz wejścia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.