Wybuch kanistra z benzyną i pożar garaży w Nowej Dębie [wideo][nowe zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Wybuch kanistra z benzyną i pożar garaży w Nowej Dębie [wideo][nowe zdjęcia]

0
1 z 13

W piątek, 7 maja, po godz. 18.30 doszło do pożaru garaży przy ul. Broniewskiego w Nowej Dębie. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch kanistra z benzyną, znajdującego się w jednym z garaży. 

– Po otrzymaniu zgłoszenia do akcji skierowano 2 zastępy JRG z Nowej Dęby, jednak dojeżdżając na miejsce dowódca z Nowej Dęby poprosił o wsparcie, ponieważ wyglądało to dosyć poważnie. W sumie w gaszeniu pożaru uczestniczyło 17 strażaków – 4 zastępy straży, dwa OSP i dwa PSP – powiedział “TN” brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. – Palił się jeden garaż, płomienie zaczęły zajmować drugi, istniało ryzyko, że ogień rozprzestrzeni się na kolejne garaże. W bliskim sąsiedztwie było ich tam około 10. 

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ponieważ – jak się wydawało – właściciel garażu potrzebował pomocy medycznej. Jego obrażenie okazały się jednak niegroźne.

W garażu, w którym pojawił się ogień, składowane były kanistry z benzyną. Jeden z nich wybuchł, co doprowadziło do pożaru.

Fot. i wideo M. Chmielowiec

1 z 13
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.