Wybuch w tarnobrzeskiej szkole! Trzy osoby ranne!

0

W czasie pokazów chemicznych zorganizowanych w ramach Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu, doszło do wybuchu. Trzy osoby – dwie nauczycielki i uczennica, zostały ranne. Najpoważniejszy jest stan jednej z nauczycielek, która uległa dotkliwym poparzeniom.

Dzień Otwarty w SP 10 miał zachęcić uczniów do nauki w tej szkole. W jego ramach, zaplanowano m.in. pokazy chemiczne. Po godzinie 13, na szkolnym korytarzu, podczas przygotowywania kolejnego pokazu, doszło do wybuchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nauczycielka, której asystowała koleżanka i jedna z uczennic, przygotowywały mieszankę fotobłyskową. W pewnym momencie coś poszło nie tak i mieszanina wybuchła.


Zobacz także: Zwłoki mężczyzny w lesie w Tarnobrzegu


Skutki eksplozji okazały się fatalne. Prowadząca eksperymenty nauczycielka została poważnie poparzona. Obrażenia odniosły też jej asystentki.

– Z naszych ustaleń wynika, że poza tymi trzema osobami nikt nie ucierpiał. Wybuch nie spowodował też skażenia, czy wydzielenia się substancji niebezpiecznych dla ludzi – mówi brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Ranne w wybuchu osoby zostały przewiezione do szpitala. Piętro, na którym doszło do wybuchu zostało zamknięte. Aktualnie prowadzą tam czynności śledcze policjanci.

fot. Wacław Pintal

Share.

Comments are closed.