reklama
Wybudują gigantyczny kurnik - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Wybudują gigantyczny kurnik

0

Nawet 840 tysięcy kurcząt będzie można jednorazowo hodować na fermie, która w niedalekiej przyszłości postanie na posiarkowej zwałce w Dąbrowicy (gm. Baranów Sandomierski). W minioną niedzielę na realizację inwestycji w tej miejscowości zgodzili się uczestnicy zebrania wiejskiego.

Ich opinia była kluczowa w tej sprawie. Burmistrz Marek Mazur już na początku spotkania zaznaczył bowiem, że jeśli nie wyrażą oni zgody na sprzedaż ziemi inwestorowi, on nie będzie działać wbrew ich woli, a i sam inwestor też nie ma zamiaru pchać się tam, gdzie go nie chcą.

Fermę w Dąbrowicy zamierza wybudować firma QFG z Radomia (do niedawna „Krzyżanowscy”), zajmująca się przede wszystkim produkcją dań gotowych, które można spożywać bezpośrednio po podgrzaniu. Chodzi między innymi o nuggetsy, hamburgery czy panierowane skrzydełka. 95 procent tej produkcji sprzedawana jest za granicę. Na zwałce firma chce wybudować co najmniej 4, a maksymalnie 12 kurników. W każdym hodowanych będzie 70 tysięcy kurczaków. W sumie będzie ich więc od 270 do nawet 840 tysięcy… (rn)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

ddd (5)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.