Wyciek gazu na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Wyciek gazu na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu! [zdjęcia]

1
1 z 3

Niebezpieczna sytuacja na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu. Na jednym z parkingów przy ulicy Matejki, mieszkaniec wyczuł zapach ulatniającego się gazu. Pierwsze podejrzenia, że chodzi o nieszczelną instalację gazowa w jednym z aut, nie potwierdziły się. Problem jest poważniejszy – gaz ulatnia się z biegnącego pod ziemią gazociągu.

Pierwsza informacja o tym, że z jednego z samochodów na parkingu przy ul. Matejki ulatnia się gaz, przekazał Pogotowiu Gazowemu w niedzielę, 12 września, rano, mieszkaniec pobliskiego bloku. Gazownicy odesłali go do straży pożarnej, bo to w jej gestii jest reagowanie na takie zagrożenia.

Strażacy potraktowali sprawę poważnie, jednak okazało się, że nieszczelność instalacji gazowej w samochodzie jest fałszywym tropem. Gaz, którego woń była wyraźnie wyczuwalna, ulatniał się ze studzienki, obok której zaparkowany był pojazd. W tej sytuacji prowizorycznie uszczelniono ziemią studzienkę i po raz kolejny powiadomiono Pogotowie Gazowe.

– Otrzymaliśmy takie zgłoszenie, ekipa została już wysłana na miejsce. Może to chwilę potrwać, bo muszą najpierw zebrać się z dyżurów domowych, ale usuwanie nieszczelności rozpocznie się lada moment. Niedaleko tego miejsca jest układ zasuw, jeżeli do wycieku dochodzi w tym miejscu, zostaną one po prostu uszczelnione. Jeżeli natomiast wyciek powstał w gazociągu pod ziemią, konieczne będzie kopanie w celu znalezienia miejsca przebicia – poinformowano „Tygodnik Nadwiślański” w Pogotowiu Gazowym.

Utrzymujący się w rejonie parkingu intensywny zapach gazu mocno zaniepokoił mieszkańców okolicznych bloków, którzy obawiają się, czy nie grozi to wybuchem.

– Sytuacja jest pod kontrola, nie ma powodów do niepokoju, awaria niebawem zostanie usunięta – uspokaja dyspozytor Pogotowia Gazowego.

1 z 3
Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Pokrywa powinna być w kolorze żółtym.
    Zastanawiam się czy można w takim miejscu parkować samochód?