Wyjechały na Madagaskar pomagać misjonarzom

0

Dwie młode mieszkanki powiatu mieleckiego Olga i Magdalena Adamczyk wyjechały na Madagaskar pomagać pracującym tam misjonarzom.

W ramach projektu M3 grupa studentów wyruszyła do Fort-Dauphin, w najbiedniejszym regionie Madagaskaru, by pracować tam jako wolontariusze.

To dla nas duże wyzwanie. Będziemy starać się z wszystkich sił pomóc i wesprzeć misjonarzy – mówiły jeszcze w czerwcu, przed swoim wyjazdem Olga i Magdalena Adamczyk ze wsi Surowa i Otałęż w powiecie mieleckim. Grupa edukacyjna wolontariuszy liczy pięć osób, organizuje półkolonie dla madagaskarskich, najbiedniejszych dzieci. Zapewnia posiłki, uczy francuskiego, religii, matematyki, angielskiego, a także jak dbać o higienę. –  Dzięki pomocy, którą otrzymaliśmy m.in. z mieleckiego I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, dzieci otrzymały szczoteczki i pasty do zębów i codziennie razem myjemy zęby –  wspomina Olga.

Kolejna grupa – medyczna odpowiedzialna jest za prace w dyspenserze sióstr misjonarek. Dla większości tubylców jest on jedynym miejscem otrzymania pomocy medycznej, gdyż na opiekę w szpitalu nie mają pieniędzy.  Mało kto ma szansę się do niego dostać, dlatego dyspenser sióstr jest tak bardzo ważny i bezcenny dla Madagaskarczyków. (jm)

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Share.

Comments are closed.