Wykonawca obwodnicy Tarnobrzega posadzi 4,5 hektara lasu - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wykonawca obwodnicy Tarnobrzega posadzi 4,5 hektara lasu

5

Z informacji udostępnionych przez wykonawcę obwodnicy Tarnobrzega, firmę Strabag, wynika, że w ramach inwestycji nie tylko zbuduje ona drogę, ale także posadzi 4,5 hektara roślinności leśnej.

To ważna informacja, w kontekście tego, co obecnie dzieje się na trasie budowy obwodnicy Tarnobrzega. Droga częściowo przebiegać będzie przez Las Zwierzyniecki i w tej chwili trwa tam wycinka drzew.

Firma Strabag informuje, że projekt budowy drogi obejmuje między innymi wykonanie nasadzeń ok. 4,5 ha roślinności leśnej, a także redukcję hałasu poprzez budowę ekranów akustycznych na długości ok. 0,12 km.
Obwodnica Tarnobrzega ma mieć 9 km długości. Jej budowa będzie kosztować prawie 50 milionów złotych.

Czas budowy obwodnicy Tarnobrzega określono na luty 2021 – lipiec 2022.

Zobacz także:
– Rozpoczęła się wycinka drzew w lesie Kamionka, na trasie obwodnicy Tarnobrzega [zdjęcia]

trasa obwodnicy tarnobrzega

Udostępnij

5 komentarzy

 1. Brawo zasadzą 4,5 hektara lasu tylko nikt nie podał lokalizacji gdzie – może na pustyni Błędowskiej. Ot dziennikarska rzetelność .

 2. Ogrodniczka na

  Posadzi 4,5, wytnie 18,5. Dobre i to. Miejmy nadzieję, że zrobią ekrany akustyczne na działkach dla tych którzy będą mieć w sąsiedztwie swoich upraw tą wspaniałą inwestycję.

 3. malkontenci już o tygodnia biadolą, że wycinają im ostatnie drzewa w okolicy, jedyna płuca miasta i tego typu hasła, a tu taka wiadomość

  • leśny ludzik na

   Mają rację, że biadolą. Drzewa długo rosną a szybko się je wycina. Tak poza tym to w nijaki sposób nie pasi ta droga przez Zwierzyniec.

  • sęk w tym , że nie będą mieli się do czego przypiąć bo nasadzenia młode i małe