Wypadek na DK 19 obok Niska. Nie żyje 22-letni mężczyzna

0

Na drodze krajowej nr 19 za Niskiem w kierunku Zarzecza doszło do zderzenia dwóch samochodów: Volkswagena i Mercedesa. Mimo około godzinnej reanimacji nie udało się uratować 22-letniego pasażera drugiego z pojazdów. 

Około godziny 10:00 w okolicach budowy nowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli, w miejscu gdzie ta ma się przecinać z DK 19 zderzyły się dwa samochody.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca auta ciężarowego jadąc drogą krajową chciał wykonać skręt w lewo na budowę. Zatrzymał się, przepuszczając sznur samochodów jadących z przeciwka. Kierowca Volkswagena najprawdopodobniej zagapił się i chcąc ominąć ten samochód ciężarowy zjechał na lewy pas i uderzył w Mercedesa – mówi  st.kpt. Ireneusz Stafiej, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku oraz rzecznik prasowy komendy.

Strażacy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego zrobili wszystko co mogli, lecz niestety mimo około godzinnej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 22-letniego pasażera Mercedesa. Poważnych obrażeń głowy doznała także druga pasażerka tego samochodu. W momencie przekazania jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego była nieprzytomna. Kobietę przetransportowano do szpitala. Kierowcę pojazdu strażacy musieli uwolnić poprzez rozcięcie drzwi. Mężczyzna mógł poruszać się o własnych siłach, lecz także został zabrany do szpitala. Vokswagenem podróżowały dwie osoby. Im na szczęście nic się nie stało.

Na miejscu został wprowadzony ruch wahadłowy.

Fot. Joanna Kata, Adrian Matyka

 

Share.

Comments are closed.