Wyprawą rowerową upamiętnią Jana Pawła II. Ruszyły zapisy na Rajd Papieski - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wyprawą rowerową upamiętnią Jana Pawła II. Ruszyły zapisy na Rajd Papieski

1

W sobotę, 4 czerwca odbędzie się 13. Sandomierski Rowerowy Rajd Papieski. Chętni do udziału w tym wydarzeniu od dzisiaj mogą się zapisywać.

Rajd upamiętnia pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Sandomierza z dnia 12 czerwca 1999 roku. Co roku ma inną trasę. Tym będzie ona liczyć 38 kilometrów i będzie wiodła przez Trześń, Furmany, Grębów i Krawce do Stanów Bojanowskich. Rowerzyści wyruszą o godzinie 9 z Bulwaru Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu.

Jak podkreślił ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa w Kurii Diecezjalnej, trasa rajdu nie jest trudna. Przeznaczona jest dla całych rodzin z dziećmi, małżeństw oraz osób indywidualnych. Nie ma tam stromych podjazdów, spora część wiedzie przez malownicze tereny. – Do udziału w rajdzie rowerowym zaproszeni są wszyscy. Nie jest to wyścig. To wydarzenie nie tylko ma nas integrować, ale także skupiać wokół postaci św. Jana Pawła II – dodał ks. Wojciech Kania.

Chętni mogą składać zgłoszenia wraz z oświadczeniami osobiście od 23 maja do 4 czerwca w godzinach 8-12 w budynku MOSiR Miejskiego Stadionu Sportowego przy ul. Koseły 3a w Sandomierzu lub elektronicznie na adres mailowy: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od 30 maja. Zapisy będą prowadzone także na godzinę przed startem w biurze organizacyjnym rajdu na bulwarze. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych diecezji, Urzędu Miasta w Sandomierzu oraz MOSiR w Sandomierzu.

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który także bierze w nim udział.

Jeden komentarz

  1. Rowerzysta na

    Mile wspominam wszystkie Sandomierskie Rowerowe Rajdy Papieskie. Na rowery, alleluja i do przodu!!!